Bağlama Büyüsü Nedir

Bağlama büyüsü, en basit tabiriyle iki insan arasında sadakat ve kuvvetli bir bağ ortaya çıkaran manevi işlemdir. Bağlama büyüleri sadece sadakat ortaya çıkartmaz. Yapılma şekline göre kişi üzerindeki iradeyi başka birinin ellerine teslim edebilecek kadar da kuvvetli olabilir. Ancak ne için yapılacağı, büyüyü yaptıran kişinin niyetine bağlı olacak şekilde de değişiklik gösterebilir. Pek ala, bağlama büyüsü nedir hakkındaki tüm detayları sizlerle paylaşalım.

Dünyanın tüm antik millet ve kültürlerinde, büyü herkesin bildiği üzere büyük bir yere sahiptir. Hatta o kadar büyük bir yere sahiptir ki, dünya tarihine yön veren pek çok olayın büyü kaynaklı olduğunu düşünen pek çok tarihçi de bulunmaktadır. Bazı dönemlerde asil insanların birbirlerine karşı tutum ve arzuları, büyü ile perçinlenmiştir. Hatta orta çağın büyük bir bölümünde büyü sadece asillerin kullandığı bir silah olmaktan çıkmış, tüm halkın ortak icrası haline de gelebilmiştir. Günümüzde de durum aynı şekilde, büyü herkesçe ulaşılabilen bir ilim haline gelmiştir.

Bağlama Büyüsü Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bağlama büyüsü hakkında doğru bilinen yanlışlardan bazıları şu şekilde ifade edilebilir;

  • Kötü niyetle yapılmayan bir bağlama büyüsü, kişiye zarar vermez ya da onu ruhen yoracak hisler uyandırmaz.
  • Kötü niyetle yapılan bağlama büyüleri de kişi üzerinde doğrudan baskı kurmaz. Buradaki kötü niyet büyünün değil, insanındır. Çünkü büyü etkisi altındaki kişiye her istediğini yaptırabilme fırsatı bulan kişiler bunu kötüye kullanabilirler.
  • Bağlama büyüleri sanıldığı gibi kişilerin başına büyük kötülükler açan işlemler değillerdir. Bu abartılar ne yazık ki gelenekselleştirilmiştir.

Bağlama Büyüsünün Çeşitleri

Bağlama büyülerinin çeşitleri dört temel dayanağa sahiptir. Ak büyüler, kara büyüler, kızıl büyüler ve rahmani büyüler bu dört temel türü temsil ederler. Ancak ak bağlama büyüleri kendi arasında yüzlerce farklı şekilde uygulanabilir. Aynı zamanda diğer büyüler de bu şekilde yüzlerce farklı şekilde kendi içinde ayrılıyor olabilir.

Manevi ilimleri karmaşık yapan gerçeklik de burada yatmaktadır. Hiçbir işlem, ezbere şekilde gerçekleştirilebilecek kadar basit bir sürece sahip değildir. Detaylı bilgi için, arayabilir ya da yazarak iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here